Święto jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt, które żyją tak blisko nas! W domowym gospodarstwie są dość pożądanymi gośćmi, gdyż pomagają nam w pozbyciu się szkodników z ogródka. Jeże możemy spotkać wieczorami na skraju lasu, w parku, ale również na obrzeżach osiedli mieszkalnych. Niestety pomimo tego, że jeże są takie słodkie i milusie, największe zagrożenie stanowi dla nich właśnie nie kto inny, a człowiek. Jeż to gatunek zagrożony, dlatego właśnie tak ważne jest uświadomienie dzieciaczkom jak należy je chronić i o nie dbać. Podczas dzisiejszych zajęć w oddziale przedszkolnym 5-latków oglądaliśmy prezentację, z której dzieci dowiedziały się gdzie żyją te sympatyczne ssaki, czym się żywią, kiedy żerują i w jaki sposób człowiek może im pomóc przezimować. Wysłuchaliśmy też opowiadania Heleny Bechlerowej pt. „Jak Kolczatek szukał mieszkania”, które uświadomiło dzieciom sposoby przygotowania się przyrody do zimy. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, których głównym bohaterem był jeż. Na koniec wykonaliśmy papierowe jeżyki, którymi ozdobiliśmy kącik plastyczny. Opracowała Urszula Wąsik.