W piątek 2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Przyszliśmy do szkoły ubrani na żółto i pomarańczowo. Staraliśmy się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. W czasie zajęć rozmawialiśmy o naszych emocjach, głównie smutku i radości, które na co dzień doświadczamy. Wysłuchaliśmy opowiadania „O chłopcu, który zgubił uśmiech”, tańczyliśmy w rytmie piosenki „Uśmiech na co dzień”. Wykonaliśmy też radosne żółte buźki. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał od wychowawczyni order „Uśmiechniętego przedszkolaka”. To był bardzo wesoły i udany dzień. Wszystkim życzymy, aby uśmiech gościł na Waszych twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi. Opracowała Anna Lubera

Drukuj