Dzisiaj, tj.19 grudnia 2019 r. grupa uczniów z klasy 4 naszej szkoły razem z panem dyrektorem Grzegorzem Nelcem i panią Anną Głodzik odwiedziła podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Ojca Pio w Rożniatach. Druga grupa uczniów i harcerzy wraz z panią Bożeną Tymułą odwiedziła Dom Pomocy Społecznej im. ks. St. Kard. Wyszyńskiego w Mielcu. Przybyliśmy staropolskim zwyczajem z kolędą i życzeniami. Zaśpiewaliśmy zebranym pensjonariuszom kolędy i wręczyliśmy Im własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Czwartoklasiści wręczyli również szopkę wykonaną przez starszych kolegów. Mimo, że nie byliśmy długo, bo obowiązki wzywały, to zobaczyliśmy uśmiech na twarzach zebranych tam osób. I jak podsumował nasz wyjazd uczeń kl. IV Eryk: „Z tej wizyty wynieśliśmy mądrość życiową, że starość nie zawsze bywa radosna, tylko czasem smutna i samotna. My natomiast daliśmy Im (pensjonariuszom) chwilę wytchnienia i zapomnienia od choroby i myśli o przykrych życiowych sprawach”. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji , pracownikom i pensjonariuszom za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę, już świąteczną.

Drukuj