18 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Wzięli w nim udział uczniowie w każdej grupie wiekowej bez podziału na kategorie wiekowe, począwszy od tych, którzy już dobrze grają w szachy i tych, którzy dopiero zaczynają z nimi przygodę. Uczniowie zagrali ze sobą po 5 partii systemem „Szwajcarskim”. W kategorii chłopców najlepszy okazał się uczeń klasy 2 Daniel Krzyżek. Natomiast w kategorii dziewcząt ex aequo Martyna Mądry i Paulina Ślusarz uczennice klasy 5 i tym samym mistrzowie i mistrzynie Szkoły. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w Turnieju i dalszych sukcesów.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Chłopcy: 1. miejsce Daniel Krzyżek ( mistrz szkoły) 2. miejsce Bartosz Helowicz ( wicemistrz szkoły) 3. miejsce Bartłomiej Perc
Dziewczęta: 1. miejsce Martyna Mądry i Paulina Ślusarz ( mistrzynie szkoły) 2. miejsce Karolina Helowicz ( wicemistrzyni szkoły) 3. miejsce Magdalena Mądry.
Ponadto bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy uczestnik Turnieju (5-cio latek), który nie mógł być w drugim dniu zawodów – Szymon Krzyżek. W Turnieju brali udział: Daniel Krzyżek, Bartłomiej Perc, Maciej Tymuła, Bartosz Helowicz, Paulina Ślusarz , Karolina Helowicz, Martyna Mądry, Gabriela Skoczylas, Magdalena Mądry, Hubert Myjak, Konrad Drop, Szymon Krzyżek. Naukę gry w szachy w naszej szkole prowadzi pan Norbert Jachowicz.

Drukuj