Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, która ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki i jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Nasza szkoła, po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji. W tym roku szkolnym ze względów epidemiologicznych zmagania uczniów z tabliczką mnożenia odbywały się w klasach. Już od pierwszych dni października uczniowie powtarzali „tabliczkową wiedzę”. Podczas lekcji matematyki mogli ją wykorzystać rozwiązując zadania, rebusy i quizy. Mieli też do wykonania pięć zadań związanych z tabliczką mnożenia, których rozwiązanie prowadziło do znalezienia składników i sporządzenia z nich sekretnego eliksiru. W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i pozytywnych emocji:) Mamy nadzieję, że wspólna zabawa pozwoliła utrwalić łatwe i trudne działania z tabliczki mnożenia, która jest fundamentem królowej nauk- matematyki.

Drukuj