Podczas ferii zimowych uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła Pani Małgorzata Kania – zawodowy fotograf. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu popartego prezentacją multimedialną dotyczącego:  warsztatu początkującego fotografa, budowy oraz obsługi profesjonalnych aparatów fotograficznych jak również dowiedziała się wiele o kadrowaniu i kompozycji. Pani Małgorzata udzielała profesjonalnych porad jak zrobić ciekawe zdjęcie, na co należy zwrócić uwagę przy naciskaniu spustu migawki i jakich błędów unikać. Zdaniem Pani Małgorzaty interesujące zdjęcie można zrobić mając do dyspozycji nawet zwyczajny telefon, ale trzeba mieć pomysł, czasami wykazać się cierpliwością, a kiedy indziej refleksem. Niekiedy fotograf musi poczekać na dobre światło, wyszukać lepsze tło, usunąć z kadru zbędne elementy. Innym razem potrzebna jest natychmiastowa reakcja i błyskawiczne zrobienie fotki, żeby złapać niepowtarzalną chwilę. Było także kilka słów o obróbce zdjęć, światłocieniu, przesłonie i czasie naświetlania, fotografowaniu pod światło i z lampą błyskową… Nadszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Młodzi fotografowie z wielkim zapałem i  zaangażowaniem przystąpili pracy. Wykonane przez nich zdjęcia były na bieżąco analizowane przez panią fotograf. A potem uczniowie dostali do wykonania zadanie. Musieli na terenie szkoły w przeciągu 20 minut zrobić serię zdjęć, bądź krótki fotoreportaż na wymyślony przez siebie temat. Wykonane samodzielnie zdjęcia oceni pani fotograf w najbliższym terminie i przekaże cenne uwagi, wskazówki naszym młodym fotoamatorom. Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za poświęcony czas, profesjonalne i nieodpłatne przeprowadzenie warsztatów.