Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach Programu nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 60 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie otrzymaliśmy bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Nasza szkoła wzbogaciła się o następujący sprzęt:
• Drukarka 3D z filamentami
• Aparat fotograficzny z akcesoriami
• Kamera cyfrowa
• Tło fotograficzne
• Zestaw z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami
• Statyw z akcesoriami
• Mikroport z akcesoriami
• Oświetlenie do realizacji nagrań
• Mikser dźwięku
• Kolumna mobilna
• Mikrofon kierunkowy nakamerowy