ROK SZKOLNY 2023/2024

Skład Samorządu Uczniowskiego

Przewodniczący: Eryk Sałek  kl.VIII

Zastępca: Gabriele Skoczylas  kl.VIII

Sekretarz: Magdalena Kopeć  kl.VII

Skarbnik : Krzysztof Cerafin  kl.VII

Skład osobowy Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Wł. Jasińskiego w Gawłuszowicach

I zmiana: II zmiana:
Bartosz Stachowicz

Martyna Kozioł

Zuzanna Łuszcz

Bartosz Helowicz

Zuzanna Pezda

Justyna Wieczerzak

 

NASZE DZIAŁANIA

PAŹDZIERNIK 2023

Dzień pomalowanej twarzy
19.10.2023 r. w szkole był zorganizowany dzień na wesoło pod tytułem „dzień pomalowanej twarzy”. Dziewczyny z klasy VIII i VII malowały różne wzory, zwierzątka i inne malowidła na twarzach chętnych uczniów. Chętnych do zabawy było sporo. Uczniowie robili sobie zdjęcia. Było śmiesznie i wesoło.

 

 

 

 

 

#Szkoła pamięta
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Jasińskiego pamiętają o święcie Wszystkich Świętych. Wspominają zmarłych z rodziny, ale również pamiętają o tych, których już nikt na cmentarzu nie odwiedza. Uczniowie pod opieką opiekuna wybrali się na cmentarz. Posprzątali wyznaczone grobowce. Zostały zapalone znicze i postawione chryzantemy.

 

 

 

 

 

Pomagamy…Nasz szkoła jak co roku włącza się w pomoc dla osób niewidomych i niepełnosprawnych z fundacji POMÓŻ I TY. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego rozprowadzają cegiełki z piękną grafiką, a na odwrocie pomocne wiadomości z różnych przedmiotów. Minimalna cena za cegiełkę wynosi 5 zł. Tak zebrane pieniądze zostaną wysłane fundacji.

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy za SERCE.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej
wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia
i wszelkiej pomyślności.

14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Tegoroczne obchody tego święta przypadły w naszej szkole na dzień 13 października 2023 roku. Każda klasa przygotowała w ramach podziękowań życzenia dla swoich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie pamiętali również o byłych pracownikach szkoły, do których zostały wysłane lub przekazane pięknie wykonane kartki z życzeniami. Opracowała T. Helowicz

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ 2023

Dnia 29 września 2023r w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka połączony z Dniem Rockmana. Z tej okazji chłopcy młodsi i starsi zostali obdarowani prezentami, które wywołały uśmiech na twarzy. Niektórzy wyglądali jak gwiazdy rocka. Na przerwie leciała rockowa muzyka. Tego dnia wszyscy fajnie się bawili. Opracowała Teresa Helowicz