WRZESIEŃ 2022

1. Przesłanie Fundacji „Pomóż i Ty” to pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych w szeroko rozumianym aspekcie, a mianowicie walka o ich prawa, reprezentowanie środowiska na forum publicznym, pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, opieka społeczna, integracja środowiska i aktywizacja ich działań. Nasza szkoła co roku włącza się w pomoc potrzebującym. Bierzemy udział w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Już we wrześniu na szkolne korytarze wkroczyli uczniowie ze Samorządu Uczniowskiego i rozprowadzali cegiełki. Cegiełki to  pomoce naukowe. Po jednej stronie wzory matematyczne, chemiczne, pisownia wyrazów, czy ważne historyczne daty, a po drugiej kolorowa grafika, która zauroczy każdego. Dzięki tym materiałom dydaktycznym, w formie prostokątnych kalendarzyków, nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dzieci i młodzież była bardzo zainteresowana akcją. Bardzo chętnie włączyli się w pomoc potrzebującym i kupowali cegiełki. Zebrane w ten sposób pieniądze zostają przekazane na rzecz fundacji. Opracowała: Teresa Helowicz
  2. Bierzemy udział w akcji dedykowanej polskim szkołom – „Szkoły Pełne Talentów”, którą organizuje Lidl. Za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) szkoła może otrzymać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

PAŹDZIERNIK 2022

Święto Wszystkich Zmarłych to czas, kiedy ożywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Jasińskiego pamiętają o święcie Wszystkich Świętych. Wspominają zmarłych z rodziny, ale również pamiętają o tych, których już nikt na cmentarzu nie odwiedza. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką opiekuna wybrali się na cmentarz. Uczniowie posprzątali wyznaczone grobowce. Zostały zapalone znicze i postawione chryzantemy.

LISTOPAD 2022

Dzień Życzliwości i Pozdrowień. 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie celebrowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już wcześniej zostały przygotowane i rozwieszone na szkolnych korytarzach plakaty, które przypominały o tym dniu i zachęcały do bycia życzliwym. 21 listopada uczniowie przyszli ubrani w kolorze żółtym, byli wobec siebie serdeczni, uśmiechali się do siebie i wręczali karteczki z miłymi słowami. Na czwartej lekcji uczniowie starszych klas wysłuchali audycji tematycznie związanej z dniem życzliwości i otrzymali kilka prostych rad, jak być życzliwym nie tylko 21 listopada, ale przez cały rok. Wszystkim życzymy radosnego, pogodnego dnia pełnego życzliwości i miłości! A uśmiechom, miłym słowom, gestom – niech nie będzie KOŃCA! Bądźmy mili i uśmiechnięci, posłuchajmy, porozmawiajmy, postarajmy się innych zrozumieć, bo życzliwość, dobroć i uśmiech wzbogaca człowieka.
Pamiętajmy o magicznych słowach: dziękuję, przepraszam, proszę! Pamiętajmy, że życzliwość jest bogactwem, które się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiaruje…:)

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie, choć wydawać by się mogło, że to tylko dziecięca zabawka, często zostają z nami przez lata. Wielu z dorosłych przedstawiło je nawet swoim dzieciom, aby nadal towarzyszyły maluchom, przytulały, wysłuchiwały dziecięcych sekretów i pomagały w spokojnym śnie. Nasza szkoła również włączyła się do świętowania tego dnia. Zostały wywieszone plakaty, które informowały, że 25 listopada jest dzień pluszowego misia, a kto chętny możne przebrać się za misia lub przynieść ze sobą swojego pluszaka. Uczniowie chętnie przynieśli ze sobą swoich ulubieńców, opowiadali ich historię i podawali nazwy swoich miśków. Wywołało to na twarzach wielu osób zadowolenie i uśmiech.

GRUDZIEŃ

W dniu 21.12.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach przyszli do szkoły w strojach o tematyce świątecznej. Na korytarzach tego dnia panował niesamowity klimat. Uczniowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ubrali swetry, bluzy, koszulki z motywami świątecznymi, a na głowę założyli czapki św. Mikołaja, rogi reniferów i gwiazdki. Na korytarzu mieniło się od koloru czerwonego, który jest najbardziej kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też uśmiechu i radości, ponieważ Święta mają w sobie tą moc, że każdy bardzo się stara być życzliwym dla innych. Opracowała Gabriela Skoczylas