ROK SZKOLNY 2021/2022

WRZESIEŃ 2021

Wybory SU

Dnia 15 września 2021 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2021/2022. Wcześniej odbyła się kampania wyborcza kandydatów na Przewodniczącego Szkoły. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. W wyborach wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Głosowanie było tajne. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała wcześniej powołana komisja i opiekun Samorządu Szkolnego. W wyniku głosowania został wyłoniony Przewodniczący Szkoły. Następnie wybrano pozostały skład Samorządu Szkolnego.

Samorząd Szkolny 2021/2022:

Przewodniczący: Wiktoria Matyka
Zastępca: Kamila Zych
Sekretarz: Gabriel Czech oraz Julia Dąbrowska
Skarbnik: Filip Babula oraz Wiktor Zych
Członkowie:
Emilia Karkosza
Bartłomiej Perc
Krystian Wojtusiak

Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im.Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach 2021/2022

Skład osobowy pocztu sztandarowego:
I zmiana:
Myjak Michał
Matyka Wiktoria
Kwaśnik Lena

II zmiana:
Janeczek Dawid
Konieczna Oliwia
Kozioł Karolina

Głosującym dziękujemy za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczyny przygotowały niespodzianki i życzenia dla swoich kolegów. Na dwóch długich przerwach przedstawiciele SU przygotowali – „Koncert życzeń”, podczas którego były składane życzenia i dedykowane piosenki dla chłopaków z naszej szkoły. Było bardzo miło i wesoło. Niestety w tym roku szkolnym, ze względu na panujące warunki i ograniczenia związane z koronawirusem, nie odbyła się wspólna dyskoteka szkolna. Ale to nic, nadrobimy w przyszłym roku.

PAŹDZIERNIK 2021

Dzień piżamy

Pod koniec października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dzień piżamy. Wszyscy zainteresowani i chętni przebrali się w wyznaczonym dniu w swoje ulubione piżamy. Przynieśli szlafroki, kapcie i misie. Było kolorowo i zabawnie. Ten dzień cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Dzień piżamy

LISTOPAD 2021

#Szkoła pamięta

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Jasińskiego pamiętają o święcie Wszystkich Świętych. Wspominają zmarłych z rodziny, ale również pamiętają o tych, których już nikt na cmentarzu nie odwiedza. 27.10.2021r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką opiekuna wybrali się na cmentarz. Uczniowie posprzątali wyznaczone grobowce. Zostały zapalone znicze i postawione chryzantemy.

Światowy dzień życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień dobrych uczynków, pozytywnych emocji, dobrego słowa. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 22 listopada. W klasach zostały przeprowadzone wybory na najbardziej życzliwą osobę. Chętni uczniowie przyszli ubrani na kolor żółty. Zostały wykonane plakaty z hasłami życzliwości oraz wesołe buźki. Uczniowie zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez panią Kamilę Grochot – Dziki z której dowiedzieli się o początkach Dnia Życzliwości i od kiedy obchodzony jest ten dzień w Polsce. Na czym polega życzliwość i jak okazywać ją innym. Nauczyciele rozmawiali z uczniami jak ważne jest okazywanie innym bezinteresownej życzliwości oraz, że powinniśmy pamiętać o tym przez cały rok, a nie tylko w Dniu Życzliwości.

LUTY 2022

Walentynki

Z okazji zbliżających się Walentynek w naszej szkole została zorganizowana poczta Walentynkowa. Do odpowiednich pudełek, które były ustawione przy klasach młodszych i starszych uczniowie wrzucali kartki. Kartki zostały posegregowane i rozdane w czwartek i piątek przed naszymi feriami. Walentynek było bardzo dużo. Sprawiły przyjemność oraz wywołały uśmiech na wielu twarzach.