MARZEC 2022

Pierwszy dzień wiosny

Dzisiaj tj. 21.03.2022 r.  w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Ten dzień został ciekawie zorganizowany i przeprowadzony. Ósmoklasiści prowadzili lekcje, po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami i oczywiście w ich obecności. Uczniom bardzo podobał się ten pomysł. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a osoby prowadzące lekcje mogły wczuć się w rolę nauczyciela i zobaczyć jak to jest po drugiej stronie biurka. Jednak to nie jedyna atrakcja. Ten dzień był dniem bez plecaka. Należało zmienić tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózki itp. Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia „akcesoriów szkolnych”. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo i niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory i książki. Pierwszy dzień wiosny w szkole wywołał dużo radości i uśmiechu na twarzach zarówno uczniów jak i nauczycieli.

KWIECIEŃ 2022

Prima aprilis

1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy prima aprilis, czyli  dzień żartów. Polegał on na robieniu sobie żartów, nabieraniu się i wprowadzaniu w błąd innych. Oczywiście dbaliśmy o to, żeby nikogo nie urazić. Obchodziliśmy ten dzień jako radosny. Samorząd szkolny zaproponował, aby w tym dniu ubrać się w stylu RETRO. Wiele osób skorzystało z tego pomysłu co jeszcze bardziej uatrakcyjniło ten dzień.

WIELKANOC 2022

W kwietniu został zorganizowany konkurs na stroik wielkanocny. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać dowolny stroik wielkanocny. Miała być to praca przestrzenna. Ozdoba mogła być wykonana w dowolnej technice i z dowolnych materiałów. Na konkurs wpłynęło dużo pięknych, różnorodnych i starannie wykonanych prac. Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Emilia Kozioł kl.VII
I miejsce – Julia Dąbrowska kl.VIII b
II miejsce – Emilia Drzymała kl. V
III miejsce – Natalia Jamborska kl.IV
Uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pomysłów i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich pasji.

MAJ 2022

13 maja 2022r. nasza szkoła została zaproszona przez Publiczną Szkołę Podstawową w Sulisławicach na XVI Rocznicę Nadania Imienia Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie”. Na uroczystość tą pojechał dyrektor szkoły pan Grzegorz Nelec, poczet sztandarowy w składzie: Michał Myjak, Kamila Zych, Wiktoria Matyka oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Teresa Helowicz. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem ze szkoły do kościoła NNMP w Sulisławicach, gdzie została odprawiona Msza św. Następnie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na mogile „Jędrusiów”. Po powrocie do szkoły odbyła się uroczysta akademia, przekazanie Pocztu Sztandarowego i poczęstunek.

CZERWIEC 2022

W środę 15 czerwca 2022 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV – VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach. W skład komisji wyborczej wchodził jeden uczeń z klas IV –VII. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodnicząca – Gabriela Skoczylas kl. 6
Zastępca – Oliwia Konieczna kl. 7
Skarbnik – Paulina Ślusarz kl. 7
Sekretarz – Karolina Miś kl. 5
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności szkolnej.