planet-937275_640

Chrońmy Ziemię to nasza przyszłość!
Chrońmy Ziemię, to nasz skarb!
Dbajmy o nią, by przyjemnie było,
Dbajmy o nią każdego dnia!

Dnia 24 wietnia 2017r. w szkole podstawowej odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Akademię przygotowały dzieci z oddziału zerowego sześciolatków oraz drużyna zuchów „Leśne Ludki”, wraz ze swoimi opiekunkami panią Anną Luberą i panią Anitą Zych. 6-latki zaprezentowały przedstawienie pt. „Chrońmy przyrodę”. Dzieci przebrane za Krasnoludki oraz leśne zwierzęta przypomniały swoim koleżankom i kolegom, na co należy zwrócić uwagę jadąc na wyprawę do lasu i jak poprawnie zachowywać się w lesie. Pokazały również jak ważna jest segregacja odpadów. Zuchy deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, w których przekazały wiedzę na temat oszczędzania i ochrony wody, właściwej utylizacji odpadów i zakazu spalania śmieci. Dzięki poruszanym zagadnieniom, podczas apelu oraz na zajęciach lekcyjnych, uczniowie rozwijają troskę o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi, nabywają opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumieją potrzebę i konieczność dbania o życie na Ziemi, kształtują umiejętność mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą.

dz1 dz2 dz3 dz4 dz5 dz6 dz7