Dzieci i młodzież z Gawłuszowic, po raz kolejny szeroko otworzyły swoje serca, włączając się w grudniową akcję „Przytulanka na odwagę”, zorganizowaną przez Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Inicjatorką tego przedsięwzięcia w naszej szkole była p. Maria Smykla. Przez kilka dni przedszkolaki i uczniowie przynosili do szkoły swoje małe i duże przytulanki, którymi pragnęli obdarować chore dzieci, trafiające na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wszyscy wykazali się naprawdę dużą empatią i chęcią niesienia pomocy małym pacjentom. W sumie z Gawłuszowic do Mielca pojechało 355 maskotek, które z pewnością pomogą wielu dzieciakom przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu a później wyjdą wraz z nimi do domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za zrozumienie i wsparcie tej przedświątecznej akcji!

maskotki