Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd,
Nikt nie słyszy pieśni, tylko jeden las,
Idą, idą leśni, drogę leśnym daj,
Tam gdzie my jesteśmy, tam jest wolny kraj….

W dniu dzisiejszym tj. 9 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 75 rocznicy śmierci Władysława Jasińskiego. Dokładnie 75 lat temu, 9 stycznia 1943 roku, w małej miejscowości, w Trzciance koło Połańca poległ Władysław Jasiński – patron naszej szkoły. Harcerz, partyzant, twórca oddziału „Jędrusie” i gazetki konspiracyjnej „Odwet”. Człowiek, który walczył o niepodległą Polskę i wolność Polaków w czasie II wojny światowej. Uczniowie klasy IV, VI, VII i III gimnazjum pod kierunkiem pani Alicji Stec przygotowali montaż słowno – muzyczny prezentujący najważniejsze fakty z życia i działalności naszego patrona. Władysław Jasiński „Jędruś”, bohater, przykład skromności i prawości charakteru, jednocześnie odwagi i bezgranicznego poświęcenia dla ojczyzny jest stawiany naszym uczniom jako wzór do naśladowania. Szkoła posiada własny hymn oraz sztandar i zawsze pamięta o swoim Patronie.

p1_6 p2_1 p3_4 p4_4 p5_3