W dniu 25 lutego 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat dotyczący tematyki ekologicznej pod hasłem „Elektrownia Połaniec – 40 lat troski o jakość i przyszłość środowiska”, zorganizowany przez ENEA Połaniec. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czynnego zainteresowania tematyką energetyki i ochrony środowiska, kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych oraz rozwijanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Zainteresowanie Konkursem wśród uczniów naszej szkoły było bardzo duże. Plakaty oceniła Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora i wyłoniła zwycięzców:
w grupie uczniów kl. I – III
I miejsce – Maja Mądziel
II miejsce – Maja Then
III miejsce – Natan Ozimek
wyróżnieni: Karolina Miś, Hubert Cebula
w grupie uczniów kl. IV – VIII
I miejsce – Szymon Małek
II miejsce – Emilia Mazur
III miejsce – Anita Chlebowska
wyróżnieni: Karolina Helowicz, Julia Czerw
Laureaci i wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni do Elektrowni Połaniec i tam podczas uroczystego podsumowania konkursu, otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Pozostałych 34 uczestników konkursu dostało nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko.