swietozmarlych„Nie umiera ten, który trwa w pamięci żywych …”
1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu i Dniu Zadusznym – 2 listopada, udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom, podczas apelu pod hasłem „Nie umiera ten, który trwa w pamięci żywych…”, który odbył się 30 października br. Apel przygotowali uczniowie klasy I i II gimnazjum pod opieką pań: Magdaleny Łanuchy i Marii Wójtowicz. Usłyszeliśmy piękne wiersze i pieśni mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu i niepotrzebnym lęku przed śmiercią. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.