22 października gościliśmy w naszej Szkole aktorów teatru Inspiracja z Krakowa. Uczniowie klas IV – VIII obejrzeli widowisko profilaktyczne pt. ”Autoportret”. Spektakl poświęcony był problematyce zagrożeń w rozwoju osobowości młodego człowieka. Koncentrował się na okresie odkrywania własnej tożsamości i indywidualności, uzyskiwania autonomii wobec poglądów innych i odpowiedzi na „egzystencjalne” pytania. Zwracał uwagę na aspekty samoakceptacji i samooceny, które są szczególnie ważne w momencie pojawienia się potrzeby eksperymentowania – np. poprzez wchodzenie w styczność z substancjami psychoaktywnymi. Aktorzy przede wszystkim postawili sobie za cel pokazanie jak zminimalizować podejmowanie decyzji ryzykownych przez młodzież. ”Autoportret” kładzie nacisk na świadomość, że nawet mało znaczące wydarzenie może wpłynąć na życiowe plany i marzenia. Pomaga również w procesie podejmowania prawidłowych ról społecznych oraz kreowaniu relacji międzyludzkich. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie i z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji po spektaklu.