wiesW ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci organizowanym przez KRUS brali udział  uczniowie klas I-VI z naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występujących latem, m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. W tym konkursie brały udział 123 szkoły, które nadesłały 1400 prac. Wielki sukces odniósł uczeń klasy IIb Mateusz Dąbrowski, którego praca znalazła się wśród 6 najlepszych w województwie. W dniu 16 czerwca 2016 r. Mateusz otrzymał z rąk przedstawicieli KRUS-u dyplom i cenne nagrody. Gratulujemy Mateuszowi.