W dniu 10 maja 2016 roku w klubie KLEKS w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się „mała” Biesiada Matematyczna. Wzięło w niej udział około 50 gimnazjalistów z 12 szkół gimnazjalnych powiatu mieleckiego. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy III a w składzie: Dorota Mysor, Hubert Działowski, Jakub Gola i Bartosz Kobiałka ze swoim nauczycielem Ewą Gancarczy. Trzecioklasiści pracowali zespołowo, rozwiązywali ciekawe zadania matematyczne, mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami. Podczas spotkania obejrzeli również dwie prezentacje dotyczące intrygujących zagadnień matematycznych: „Ciekawostki matematyczne” oraz „Ciąg Fibonacciego i złoty podział odcinka”. Organizatorzy zapewnili miłą atmosferę, która sprzyjała twórczej pracy uczniów. Drobne upominki otrzymali nasi gimnazjaliści między innymi za zwycięstwo w jednej z konkurencji. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody. To był miły czas spędzony z …. b3 b2 b1matematyką.