Po sukcesie na powiatowym turnieju szachowym w Mielcu 18-osobowa ekipa młodych szachistów ze Szkoły Podstawowej z Gawłuszowic wyjechała w dniu 24 marca 2018r. na III Międzynarodowy Memoriał Szachowy do Ropczyc. Turniej ten dla naszych uczniów zakończył się dużym sukcesem drużynowym. Przedszkolaki zdobyły w sumie 29,5 na 63 możliwe punkty do zdobycia, a uczniowie klas I – IV zdobyli w sumie 43 punkty na 99. W II kategorii wiekowej bardzo dobrze zagrał Bartłomiej Perc, który zajął III miejsce na równi z siedmioma innymi zawodnikami, Maciek Tymuła był 16, bardzo dobrze zaprezentowali się też: Bartek Helowicz oraz Kacper Sokół. W tej kategorii startowało 40 zawodników. Wśród  przedszkolaków dobrze spisali się: Dawid Krzyżek – 6 miejsce, Gabriela Bełzo – 10 miejsce oraz Hubert Cebula – 14 miejsce. W tej kategorii startowało 24 dzieci. Gratulujemy całej drużynie a przede wszystkim trenerowi Panu Franciszkowi Mieleckiemu i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w wykonywaną przez siebie pracę trenerską oraz fachowe, indywidualne podejście do każdego młodego szachisty.