W miesiącu marcu w naszej szkole odbyło się przedsięwzięcie, które miało na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, przybliżenie podstawowych zasad savoir-vivre, wyposażenie w umiejętność kulturalnego zachowania ze szczególnym uwzględnieniem kultury słowa. Celem tych działań było również wychowanie w duchu szacunku do drugiego człowieka. Każda klasa została poproszona o przygotowanie plakatu dotyczącego zachowania się w określonych sytuacjach. W czasie tygodnia „Celebrowania dobrych manier” szkoła została udekorowana plakatami promującymi kulturę. Była to również doskonała okazja do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa takie jak: dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia. Nauka dobrych manier to inwestycja w przyszłość dziecka! Opracowała Bożena Reczko

Drukuj