Wiosna, to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Na świat przychodzą zwierzęta, z jajek wykluwają się ptaki, a już nie długo będziemy obchodzić Święta Wielkanocne, których głównym symbolem jest jajko. W związku z tym dzieci z grup 5 i 6- latków w środę 3 kwietnia wykonywały eksperymenty z udziałem jajek. Zabawy te wiązały się też z realizacją projektu mali badacze „Tropiciele wiedzy”. Dzieci pod okiem wychowawczyń wykonywały doświadczenia, z których dowiadywały z czego skład się jajko, jak oddzielić żółtko od białka, jak poznać czy jajko jest gotowane czy surowe, jak zmieścić gotowane jajko w butelce, czy jajko potrafi pływać, co wspólnego mają jajka i nasze zęby, czy jajko „potrafi skakać”? Na te wszystkie pytania znaleźliśmy odpowiedź podczas wspólnych zabaw badawczych. Nie udało nam się jednak znaleźć odpowiedzi na pytanie „Co było pierwsze jako czy kura”.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik

j1_4 j4_2 j4a_1 j4b_1 j6_2 j6a_1 j7_3 j7a_1 j8_2 j10_2 j11_2 j12_2