W dniach 11-25 października uczniowie klas 7 i 8a naszej szkoły przyłączyli się do akcji Code Week 2021, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tych szczególnych dniach w ciekawy i interesujący sposób promowaliśmy i popularyzowaliśmy programowanie i umiejętności cyfrowe. Uświadamialiśmy sobie korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat. Uczniowie na lekcjach informatyki oraz samodzielnej pracy w domu, w grupach dwuosobowych, programowali przy użyciu aplikacji Scratch gry w pytania i odpowiedzi, obejmujące wiedzę z różnych przedmiotów. Z pewnością zostaną one wykorzystane na lekcjach powtórzeniowych i utrwalających wiadomści w klasach 7 i 8. Podczas tworzenia gry młodzi programiści rozwijali niektóre z podstawowych aspektów umiejętności myślenia komputacyjnego, czyli użyteczne postawy i umiejętności, jakie może wykształcić i stosować każdy, nie tylko informatyk. Część uczniów uczestniczyło również w webinariach przygotowanych przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, a były to: „Scratch i sztuczna inteligencja z Cyfrowym Dialogiem”, „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją”, „Minecraftowe rewolucje w Scratchu” oraz „Webowi Cybermasterzy, czyli moja własna strona internetowa”. Wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie: https://codeweek.eu/view/380754/gra-w-pytania-i-odpowiedzi-przy-uzyciu-oprogramowania-scratch i otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa.