Na przełomie października i listopada uczniowie z klas V i VIII uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week), który odbywał się pod hasłem „Programując, zmieniamy świat!”. Uczniowie klasy V wzięli udział w zajęciach „Scratch Junior z KMP na CodeWeek 2022”, a uczniowie klasy VIII programowali robota uczestnicząc w zajęciach „REEBORG – od bloczków do Pythona CodeWeek 2022.
Kontynuując zajęcia związane z kodowaniem i programowaniem uczniowie klasy V rozpoczęli przygodę z programowaniem w Scratchu uczestnicząc w kursie „Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty”. Moduły, które realizują piątoklasiści w ramach tego kursu uczą programowania blokowego od podstaw. W ramach kursu uczniowie tworzą swoje pierwsze programy (animacje, gry zręcznościowe, gry przygodowe). Uczniowie klasy VIII rozpoczęli przygodę z programowaniem uczestnicząc w kursie „Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty”. Ósmoklasiści poznają jeden z wiodących języków programowania jakim jest Python. Zajęcia są cennym źródłem inspiracji do zgłębiania wiedzy z programowania w tym języku.
Udział w CODE WEEK oraz realizacja modułów w kursach programowania to znakomita okazja dla uczniów do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia oraz sposób na naukę poprzez zabawę.