Na lekcjach edukacji informatycznej w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu przypadającym 9 lutego. Przeprowadzono je na podstawie scenariuszy oraz materiałów i filmów zgromadzonych na stronach: www.sieciaki.pl oraz www.saferinternet.pl. Uczniowie poznali zarówno korzyści jak i zagrożenia podczas korzystania z Internetu. W poznaniu korzyści pomogły im kolorowe Sieciaki: Ajpi, Kompel, Netka i Spociak. Natomiast działania złych Sieciuchów uświadomiły dzieciom jakie zagrożenia mogą ich spotkać w Sieci.
Uczniowie poznawali zasady dotyczące bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w Sieci:
1. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
2. Nie podawaj swojego imienia, nazwiska ani adresu.
3. Mów dorosłym, jeśli coś cię niepokoi.
4. Nie obrażaj innych.
5. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet.
6. Korzystaj z komputera w obecności osoby dorosłej.
Następnie obejrzeli filmiki związane z tą tematyką i kolorowali Sieciakowy. Opracowała Marta Szeliga