Wiosna to czas, w którym szczególną uwagę poświęcamy naszej planecie i jej problemom. 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach dotyczących problemów wodnych, na podstawie materiałów Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie realizując ścieżkę „Wirtualna woda”, min. zapoznali się z animacjami: „Oszczędzanie wody to za mało” oraz „Woda nie tylko w kranie”, z wystawą plakatową „Nie tylko suche fakty”, a także uczestniczyli w tworzeniu gazetki szkolnej „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody”. Natomiast 18 kwietnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w inscenizacji, przygotowanej przez uczniów klasy 7 z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem przedstawienia było z jednej strony ukazanie piękna i hojności naszej planety a z drugiej zwrócenie uwagi na niszczącą działalność człowieka, który zbyt zachłannie i często bezmyślnie korzysta z bogactw Ziemi. Spektakl zakończył się jednak optymistycznym akcentem, ukazującym proekologiczną postawę ludzi, którzy podejmują działania na rzecz ratowania i odbudowy naszej wspaniałej planety. Opracowała Maria Smykla

Drukuj