Po roku oczekiwań nadeszła wiosna. Z tej okazji 21 marca przedszkolaki z oddziałów 5 i 6 latków oraz dzieci z najmłodszych klas naszej szkoły wraz wychowawczyniami uroczyście przywitały wiosnę. Wszyscy byli przebrani w barwne wiosenne stroje. Oczywiście dominował kolor zielony. Najpierw obejrzeliśmy spektakl teatralny pt: ”Mit o Demeter i Korze, czyli skąd się wzięły pory roku” w wykonaniu uczniów klasy Va. Nie zabrakło ciekawych zabaw, piosenek oraz zagadek o wiośnie. Dzieci poznały różne tradycje związane z początkiem nowej pory roku. Przedszkolaki wykonały piękne wiosenne prace plastyczne. Na zakończenie wyruszyliśmy w kolorowym korowodzie, z zielonymi balonikami nad rzekę Wisłokę, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkich zachwycały przepiękne Marzanny wykonane przez uczniów z każdej klasy. Mamy nadzieję, że po tak uroczystym powitaniu wiosna rozgości się u nas szybko i na długo.
Opracowały: Anna Lubera, Urszula Wąsik i Marta Szeliga