Tegoroczny Dzień Dziecka i Sportu upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrej zabawy, niecodziennych spotkań i niespodzianek. Na dzieci z klas I-III z okazji ich święta czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wychowawców. Najpierw odbyły się konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. Były to wyścigi rzędów. Emocji i zabawy było bardzo dużo. Później dzieci miały okazję zwiedzić wóz strażacki OSP Wola Zdakowska oraz sprzęt potrzebny do gaszenia pożarów. Również miały możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego. Kolejnym punktem dnia było przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przypomniał pan ratownik. Po obiedzie, lodach i wacie cukrowej dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni. Następnie w szkole odbył się „Pokaz Talentów”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Jedni pokazali swoją sprawność ruchową: skoki przez skakanki, triki z piłkami, akrobatykę, a także „czary” z kartami. Były również pokazy taneczne oraz prezentacja umiejętności wokalnych. Starsi uczniowie z klas IV -VIII ten szczególny dzień w roku rozpoczęli „na sportowo”, biorąc udział w klasowym turnieju piłki siatkowej. Później wzięli udział w trzygodzinnym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu, którego celem i założeniem było podniesienie ich świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. W przerwach szkolenia na „starszaków” również czekały słodkie niespodzianki. Dzień Dziecka i Dzień Sportu według uczniów to mile spędzony dzień w szkole. Opracowała Marta Szeliga

Drukuj