Nie wszystkie liczby mają swoje święto, ale ta jest wyjątkowa. 14 marca (według amerykańskiej tradycji zapisu – 3.14) celebrowane jest święto liczby π (pi), a od 2019 tego samego dnia obchodzi je także królowa nauk – matematyka. Również w naszej szkole corocznie świętujemy Międzynarodowy Dzień Matematyki i Liczby Pi. W tym roku szkolnym w dniach 11-15 marca na lekcjach matematyki w klasach IV – VIII uczniowie brali udział grach i w zabawach logicznych, a także rozwiązywali szarady, rebusy, i zadania wspierające myślenie przyczynowo-skutkowe i pokazujące, że matematyka może być dobrą rozrywką. Było też zadanie plastyczne, które polegało na wykonaniu dowolną techniką, na formacie A4 pracy plastycznej na temat „Liczba PI – czyli miasto w kosmosie” ukazującej piękne oblicze liczby Pi. Nie zabrakło emocji, rywalizacji ale także i współpracy. To uczniowie przejęli inicjatywę, to oni tworzyli te dni, które były bardzo udane.