Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią. Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić, przekonali się o tym 15 marca uczniowie klasy 7A. W tym dniu w klasie naprawdę królowała matematyka – taka bez nudnych zadań, bez wzorów, bez wkuwania – za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia, zdrowej rywalizacji i dodatkowo ….smaczna. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Uczniowie wysłuchali wielu informacji i ciekawostek o magicznej i wyjątkowej liczbie Pi, obejrzeli film, odgadywali zagadki matematyczno-logiczne, rozwiązywali sudoku oraz zadania matematyczne pod hasłem „Ziemia się liczy – czyli Ziemia w liczbach”. Wykorzystując arkusz kalkulacyjny, tworzyli swoje własne miasto Pi, kolorowali też grafy związane z tą magiczną liczbą. Dużo emocji dostarczył również konkurs na ….wypieki matematyczne pod hasłem „Słodka Pi”. Zapraszamy do obejrzenia i podziwiania tych kulinarnych cudeniek, których nie powstydziłaby się sama Magda Gessler. Pani z matmy podjęła decyzję – żadnych zadań o kaloriach-szalejemy i pieczemy!!! Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób urozmaicenia naszego szkolnego życia. Dziękuję Wszystkim siódmoklasistom, którzy włączyli się w uatrakcyjnienie tych nietypowych lekcji matematyki. Pomimo pandemii, zdalnej nauki bawiliśmy się super!