Tegoroczna 39 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, stała się okazją do przypomnienia społeczności naszej szkoły, Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II. W poniedziałkowe przedpołudnie 16 października 2017 roku, w zaaranżowanej w sali gimnastycznej kawiarni, zasiedli znajomi i przyjaciele Karola Wojtyły. W rolę tych wspaniałych gości wcielili się: Beata Smykla – jako Pani Halina, z którą Karol Wojtyła grywał w szkolnym teatrze; Anna Serafin – jako Pani Anna – która na studiach uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Norbert Świerczek, który jako Pan Wojciech, przyjechał z samych Wadowic. Program, który według początkowych informacji był kolejnym odcinkiem telewizyjnego programu publicystycznego pt. Kawiarniane wspomnienia,  poprowadzili prezenterzy: Klaudia Tyniec oraz Marcin Ząbek. W swobodnej, radosnej atmosferze, wśród zapachu papieskich kremówek, zaproszeni goście przypominali wydarzenia z życia Jana Pawła II, które najbardziej utkwiły im w pamięci. Program artystyczny został ubogacony śpiewem oraz scenkami odgrywanymi przez uczniów. Nad przygotowaniem Kawiarnianych wspomnień czuwał katecheta Ks. Piotr Klocek. W oprawę muzyczną i plastyczną zaangażowali się sami uczniowie.

ap1_Fotor ap2_Fotor ap3_Fotor ap4_Fotor ap5_Fotor ap6_Fotor