koncertW dniu 30 listopada 2015r. przedszkolaki z zerówek oraz uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Mielca na spektakl pt. „Ja, Pinokio” wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. W pięknej scenerii, przy doskonałej grze aktorskiej, barwnych kostiumach, dzieci mogły śledzić losy niesfornego pajacyka – Pinokia, który przeżył wiele niezwykłych często dramatycznych przygód. Oprócz tytułowego Pinokia pojawiło się również kilku innych bohaterów m. in. Mądra Wróżka, Przebiegły Kot, Sprytny Lis. Cała baśniowa przygoda, humoru, piosenek i magii opowiedziana była wierszem. Opowieść bawiła i wzruszała, a przy tym stanowiła wspaniałą formę edukacji w zakresie podstawowych zasad moralnych. Przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie, Pinokio bowiem przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dla dzieci było to kolejne ciekawe spotkanie z prawdziwym aktorem i żywym słowem. To nie był koniec atrakcji przewidzianych programem wycieczki. Po spektaklu wszyscy pojechali do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie w pięknej scenerii Sali Królewskiej dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tej szkoły. Miały okazję posłuchać pięknego brzmienia takich instrumentów jak: flet, fortepian, saksofon, werbel czy kontrabas. Koncert i historia Sali Królewskiej opowiedziana przez pana dyrektora szkoły muzycznej bardzo podobały się dzieciom. Wszyscy pełni wrażeń i estetycznych doznań, zadowoleni wrócili do szkoły.