Dzień Przyjaciela obchodzimy 9 czerwca, a że w tym roku święto wypada w niedzielę, więc zajęcia w oddziałach przedszkolnych dzieci 5 i 6-letnich poświęcone koleżeństwu i przyjaźni odbyły się w poniedziałek 10 czerwca. Obchody Dnia Przyjaciela miały na celu pokazanie przedszkolakom, jak ważne są relacje między ludźmi; jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela czy przyjaciół: jak samemu być dobrym przyjacielem czy kolegą. Scenariusz zajęć zawierał wiele zabaw, zagadek, piosenek związanych z tym zagadnieniem, między innymi: quiz prawda czy fałsz, zabawy ruchowe W kręgu ,Bingo, Uśmiech, Kładka, Wzajemna pomoc.  Na koniec wszyscy uczestnicy wykonali „serca przyjaźni” odbijając swoje dłonie na papierowych serduszkach.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik