W dniu 22 czerwca 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka. W związku z tym, cały dzień upłynął przedszkolakom na rozgrywaniu różnorodnych dyscyplin sportowych. W grupie 3,4 latków najciekawsze były: zabawy z chustą animacyjną, zabawa pt. „Sztorm”, „Rybak i rybka”. Dzieci uczestniczyły w konkurencji „Zabawa w kelnera”. Celem konkurencji było ćwiczenie równowagi, szybkości, koordynacji ruchowej. Podczas zabawy „Rzut do celu” dzieci ćwiczyły dokładność i precyzyjność rzutu. Natomiast 5 i 6 latki brały udział w wyścigach rzędów w workach, zabawie równoważnej „Przenieś jajko na łyżce”, przeskakiwaniu sensorycznych drabinek, w zabawach z piłką oraz zabawach zręcznościowych. Największą niespodziankę 5 i 6-latkom sprawiły wychowawczynie, przygotowując pokaz baniek mydlanych. Bańkowe szaleństwo spotkało się ze entuzjastycznym odbiorem wśród dzieci. Na zakończenie przedszkolaki oglądały film edukacyjny poszerzając swoje wiadomości na temat dyscyplin sportowych, stosowały poprawne słownictwo oraz zasady fair-play. Ze względu na zalecenia sanitarno- epidemiologiczne dzieci były podzielone na grupy i rozgrywały konkurencje w różnych miejscach: w sali gimnastycznej i na dwóch szkolnych boiskach sportowych. Grupy przedszkolne z wielkim zapałem uczestniczyły w zawodach sportowych. Przede wszystkim uczyły się zdrowej rywalizacji. Rywalizacji towarzyszył doping i super zabawa. Całość uświetnił słodki poczęstunek: lody i soczki, które otrzymaliśmy od sponsorów – Pana Janusza Szwarackiego z Froneri Polska Sp. z o.o. z Mielca oraz Pana Jerzego Kiliańskiego ze Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu. Serdecznie dziękujemy sponsorom. Opracowały: Anna Maziarz i Maria Bik

Drukuj