21 listopada w naszej szkole obchodzimy dzień życzliwości i pozdrowień. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Tak naprawę każdy dzień powinien być pełen uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden, kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym – symbolu radości i optymizmu. Na korytarzach pojawiły się plakaty z hasłami i pozdrowieniami. Uczniowie odczytywali swoje życzenia i przesłania umieszczone na „kołach fortuny”, które zostały specjalnie przygotowane na tą okazję przez uczniów i ich rodziców. Dziewczyny roznosiły w koszyczkach losy na których były miłe słowa i pozdrowienia. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta. Opracowała Teresa Helowicz

Drukuj