21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie celebrowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już wcześniej zostały przygotowane i rozwieszone na szkolnych korytarzach plakaty, które przypominały o tym dniu i zachęcały do bycia życzliwym. 21 listopada uczniowie przyszli ubrani w kolorze żółtym, byli wobec siebie serdeczni, uśmiechali się do siebie i wręczali karteczki z miłymi słowami. Na czwartej lekcji uczniowie starszych klas wysłuchali audycji tematycznie związanej z dniem życzliwości i otrzymali kilka prostych rad, jak być życzliwym nie tylko 21 listopada, ale przez cały rok.

Wszystkim życzymy radosnego, pogodnego dnia pełnego życzliwości i miłości! A uśmiechom, miłym słowom, gestom – niech nie będzie KOŃCA!
Bądźmy mili i uśmiechnięci, posłuchajmy, porozmawiajmy, postarajmy się innych zrozumieć, bo życzliwość, dobroć i uśmiech wzbogaca człowieka.
Pamiętajmy o magicznych słowach: dziękuję, przepraszam, proszę!
Pamiętajmy, że życzliwość jest bogactwem, które się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiaruje…:)

Opracowała:Teresa Helowicz