11 listopada gościliśmy na terenie Gminy „Edukacyjne Eko Miasteczko”, które było nagrodą dla dzieci i uczniów z naszej szkoły za udział i duże zaangażowanie w konkursie plastycznym realizowanym w ramach kampanii edukacyjnej „Zielone Podkarpacie…”, dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W programie iwentu było wiele wspaniałych atrakcji: między innymi mistrzostwa w ekowarcaby (w 3 kategoriach wiekowych -dzieci, młodzież i dorośli), w których nagrodami były profesjonalne teleskopy do obserwacji nieba w zestawach z lornetkami. Poza tym organizator przygotował dużo aktywności edukacyjnych z możliwością otrzymania ciekawych nagród. W domkach jarmarkowych można było wyprodukować mydełko ekologiczne lub klimatyczną, zapachową Eko-świecę. Dorośli za sprawdzenie swojej wiedzy o odnawialnych źródłach energii otrzymywali nagrody książkowe. Dużą atrakcja dla dzieci było przedstawienie grupy teatralnej z Krakowa pt. „Niezwykłe przygody eko-skrzatów”.
Miło nam również poinformować, że w Konkursie „Zielone Podkarpacie – konkurs dla dzieci, olimpiada dla młodzieży oraz edukacyjne eko-miasteczko” nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca:
Kategoria klas I – III
IV miejsce – Aleksandra Bednarz – kl. 1a;
Kategoria klas IV – VI
I miejsce – Hubert Wilczyński – kl.6,
III miejsce – Hubert Markowski – kl. 6.
Serdecznie gratulujemy uczniom.
Była to niepowtarzalne i bogate w atrakcje wydarzenie plenerowe. Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili świętować wspólnie z nami!

Drukuj