W dniu 8 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty EDUKIDO – zajęcia edukacyjne z klockami Lego® dla dzieci 5-,6-letnich oraz uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Warsztaty miały za zadanie zniesienie sztucznej bariery między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością. Dzieci ćwiczyły swoją wyobraźnię i rozwiązywały problemy wykorzystując kreatywne i abstrakcyjne myślenie oraz działanie. Tematem warsztatów była grawitacja. Uczniowie i przedszkolaki bawili się świetnie przeprowadzając pod kierunkiem instruktora ciekawe doświadczenia m.in. z wytrzymałością konstrukcji, prędkością, stabilnością oraz z zależnością stabilności i równowagi od prędkości. Dzieci poznały pojęcie grawitacji i symetrii. Budując motocykle i puszczając je z rampy samodzielnie próbowały odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ na długość skoku motocykla mają jego prędkość i ciężar. Szukały odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom i często zadawały pytania kiedy jeszcze będą mogły uczestniczyć w takich zajęciach.