Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca i jest obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej w klasach I-III oraz w oddziałach przedszkolnych. Dzieci i uczniowie wykonywali ćwiczenia motoryki dużej w tym wzmacniania mięśni core, ćwiczenia buzi i języka. Ćwiczyli aparat oddechowy poprzez zabawy z piórkami, pomponikami, bańkami, dmuchajkami logopedycznymi oraz słomkami. Ponadto wykonywali ćwiczenia słuchowe, muzyczne i rytmiczne. Starsi uczniowie nauczyli się rozpoznawać i rozróżniać głoski dźwięczne i bezdźwięczne oraz chętnie zmagali się z „łamańcami językowymi”. Podczas zajęć dzieci i uczniowie mieli wiele radości z wykonywanych zabaw i ćwiczeń logopedycznych….Za rok znów będziemy świętować ten dzień. Opracowała Anna Lubera

Drukuj