Podczas pierwszych dni ferii zimowych młodzież naszej szkoły miała okazję poznać tajniki programowania robotów oraz języki programowania JavaScript i CSS, na zajęciach zorganizowanych w szkole. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Młodsi uczniowie tworzyli roboty z zaawansowanego zestawu klocków Lego. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny. Uczestnicy konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch robota, przy okazji poznając różne terminy techniczne. Grupa druga – starsza młodzież naszej szkoły – poznawała podstawy programowania poprzez tworzenie gier, animacji oraz prostych programów. Uczniowie odkrywali kluczowe zasady tworzenia gier, takie jak: planowanie, rozwój gry, ruch postaci. Zajęcia z uczniami prowadził Michał Tymuła, absolwent naszej szkoły. Dziękujemy Michałowi za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą z naszymi uczniami, pasjonatami programowania.