W dniu 07.11.2018 r. w Padwi Narodowej odbył się finał powiatowy w unihokeju, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zespół chłopców z naszej szkoły wraz z trenerem Panem Jarosławem Miotłą wziął udział w turnieju, by godnie reprezentować barwy naszej szkoły. Do rozgrywek przystąpiło łącznie 7 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu mieleckiego. Zawody rozpoczęły się około godziny 9:30. Po krótkiej informacji na temat zasad panujących na hali i podczas meczów przekazanej przez sędziego, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej oficjalnie rozpoczęła turniej. Siedem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna została przydzielona do zespołów ze szkół: z Tuszowa Narodowego, Borowej i Glin Małych. Pierwszy mecz rozegraliśmy przeciwko drużynie z Tuszowa, którą pokonaliśmy wynikiem 1:0, następnie przyszło nam mierzyć się w meczu z uczniami z Borowej, w którym padł wynik 2:1 na korzyść naszych reprezentantów. W ostatnim meczu w grupie spotkaliśmy się z drużyną z Glin Małych, mecz ten zakończył się remisem 1:1. Po udanych trzech meczach nasza drużyna miała zapewniony awans do kolejnej fazy turnieju z pierwszego miejsca i czekała już tylko na pozostałe drużyny, które miały do nas dołączyć. Kolejnym przeciwnikiem okazała się drużyna z Woli Mieleckiej, w tym meczu niestety padł remis 1:1. Do szczęścia potrzebowaliśmy wygranej w ostatnim meczu z Padwią Narodową. Mecz był bardzo zacięty i tuż przed jego końcem udało się nam zdobyć bramkę i utrzymać wynik 1:0 do samego końca. Po ostatnim gwizdku nasza drużyna wpadła w euforię, ponieważ to zwycięstwo zapewniło nam 1 miejsce i awans do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Po odebraniu dyplomu oraz pucharu zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i we wspaniałej atmosferze powrócili do szkoły. Uczniowie na pewno zapamiętają ten dzień na długo. Opracował Przemek Zych – kapitan drużyny.
Brawo chłopcy, brawo trener!! Serdecznie gratulujemy!

uh2018chłopcy2 uh2018chłopcy1