W dniu 20 marca 2019 r. w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Mielcu odbyło się podsumowanie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Organizowany corocznie konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek Straży Pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych, działalność prewencyjną, historię pożarnictwa. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku OSP RP i Oddziały Wojewódzkie Związku. Dwoje naszych uczniów w kategorii klas I – III szkoły podstawowej otrzymało wyróżnienie. Są to:
Milena Skoczylas z klasy I a
Sebastian Śpiewak z klasy I b
Wręczenie dyplomów i nagród miało bardzo uroczysty charakter. Po części oficjalnej laureaci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszego rozwoju talentu plastycznego.
Opracowała Regina Staszczak

p1_Easy-Resize.com