11 listopada to dzień szczególny w sercach Polaków. W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym w Gawłuszowicach. Po Mszy św. obok pomnika upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili trudną, ale bohaterską drogę Polaków do niepodległości. Podczas tej uroczystości obok wierszy przeplatanych piosenkami niepodległościowymi, nie mogło zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn państwowy został odśpiewany przez wszystkich obecnych podczas tej uroczystości z godnością i wielkim szacunkiem dla bohaterów tamtych wydarzeń. Uroczystość ta była symboliczna, ale bardzo wzruszająca, ponieważ połączyła w sobie głębokie emocje i silne znaczenie historyczne oraz na chwilę przeniosła uczestników w inny wymiar, dotykając zarówno serc, jak i świadomości narodowej. Przypomniała uczestnikom, że każdy z nas codziennie przez całe swoje życie jest zobowiązany do dbania o swoją Ojczyznę – Polskę, w myśl słów wielkiego Polaka papieża Jana Pawła II, że „Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.” Opracowała Lidia Ślęczka

Drukuj