Nasza szkoła przyjęła nominacje do akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami” (#challengeniebieskiemotyle2021). Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Czajkowej. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości naszych wychowanków na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom.
Niebieską iskierkę przyjaźni przekazaliśmy wykonując symboliczne zadania:
1. wykonaliśmy tematyczne dekoracje w klasach i na szkolnych korytarzach „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”,
2. założyliśmy ubrania w kolorze niebieskim,
3. zorganizowaliśmy pochód przedszkolaków (z niebieskimi motylami) wokół szkoły,.
4. napisaliśmy o akcji na stronie internetowej naszej szkoły,
5. w klasie VI na zajęciach z informatyki tworzyliśmy animację „Niebieskiego Motyla” w Logomocji.
Końcowym etapem akcji było nominowanie kolejnych osób, grup klasowych, szkół i innych instytucji i powiadomienie ich o tym, właśnie po to, by iskierka nie zgasła i mogła krążyć dalej i dalej.

Nasza Placówka nominuje:
a) Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Borowej,
b) Urząd Gminy w Gawłuszowicach,
c) Społeczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych.

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko(nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np.: odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inicjatywy twórczej np.
„Taniec motyli”.
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową placówki oraz wysłać na:motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com.
6. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (Nagrane lub napisane).
7. Nominować kolejne trzy osoby, grupę klasową, szkołę lub instytucję i powiadomić je
o tym.
8. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
9. Na wykonanie każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.
Nominowanym życzymy powodzenia!!!