Daniel Krzyżek uczeń klasy IV naszej szkoły pod koniec października wziął udział w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w Szachach, które odbyły się w Rzeszowie, gdzie wywalczył III miejsce w kategorii – chłopcy do lat 10. Daniel swoje pierwsze szachowe kroki stawiał pod opieką swojego pierwszego mentora- pana Franciszka Mieleckiego, który swoją pasją dzielił się z uczniami naszej szkoły. Od 2020 roku Daniel jest członkiem podkarpackiej kadry młodzików w szachach. Aktualnie kontynuuje naukę gry w szachy w szkolnym kółku szachowym, które prowadzi pan Norbert Jachowicz oraz w nowo powstałym klubie szachowym „Szach Mielec”, gdzie wspólnie ze swoim bratem trenuje pod okiem pana Łukasza Kopacza. Daniel pasją do szachów zaraził swojego młodszego brata Szymona, ucznia klasy IA, który podczas ostatniego weekendu awansował i dzielnie wywalczył V kategorię szachową. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.