Podejmując kolejne zadania projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, rozpoczęliśmy realizację modułu Misiowy wolontariat. Już na samym początku czynnie włączyliśmy się w różnorodne akcje charytatywne takie jak: zbiórka nakrętek, Góra Grosza, zbiórka dla schronisko dla zwierząt w Mielcu oraz zbiórka opakowań klejów Amos. Chcemy w ten sposób uwrażliwić dzieci na niesienie pomocy zarówno ludziom jak i zwierzętom. W piątkowe przedpołudnie 15 listopada zaprosiliśmy na zajęcia ks. Piotra, który przeczytał przedszkolakom opowiadania A. Konefał pt; Mały Miś i pomocna dłoń, O tym jak miś założył misiowy wolontariat. Dzięki nim przedszkolaki poznały i zrozumiały pojęcia wolontariat i wolontariusz, oraz dowiedziały się jak ważna jest wzajemna pomoc. Ks. Piotr opowiedział również dzieciom o różnych akcjach charytatywnych prowadzonych przez parafię. Zachęcał dzieci do włączenia się w ich realizację. Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą akcji charytatywnych oraz zapoznaliśmy się z ich logami. Opracowały : A. Lubera, U. Wąsik.