30 października został ogłoszony w naszej szkole konkurs historyczny poświęcony 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Organizatorkami konkursu były p. Alicja Stec i p. Anna Głodzik. Celem tego przedsięwzięcia było wzbudzenie zainteresowania przeszłością i przybliżenie wiedzy o historii Polski w latach 1939 – 1945. Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły, przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych i polegał na rozwiązaniu pisemnego testu, złożonego z zadań otwartych i zamkniętych. Pierwsza kategoria wiekowa obejmowała uczniów klas IV-VI, a druga kategoria – uczniów klas VII–VIII. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pozytywnymi ocenami.
Dwa równorzędne I miejsce zajęli:
Amelia Lichota kl. VIII
Kacper Peret kl. VI a
Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Emilia Kozioł z kl. V
Wiktoria Matyka kl. VI a
Lena Kwaśnik kl. VI a
Szymon Małek za udział
Nagrodą główną dla zwycięzców jest wyjazd do Parku Historycznego Blizna. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Opracowała Alicja Stec