W marcu uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: ”Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczne hasło konkursowe ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. Bardzo liczna grupa uczniów ze szkoły podstawowej zainteresowała się tą tematyką i wykonała 33 prace plastyczne: z klasy Ia- 6 prac, Ib-5 prac, II-11 prac, III-4 prace i IV-7 prac, które zostały odwiezione do Oddziału Regionalnego KRUS w Mielcu i czekają na ocenę jury.
Opracowała Marta Szeliga

krus1_Easy-Resize.com