W dniu 16 listopada 2019 r. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs pt. „Moja Ojczyzna w różnych barwach”, którego organizatorem była pani Bożena Tymuła. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych, poprzez umiłowanie piękna naszej Ojczyzny, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych uczniów, a także popularyzowanie ich twórczości i był adresowany do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej. Zadaniem młodych artystów było, wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej w formacie A4 lub A3, przedstawiającej atrakcję przyrodniczą bądź budowlę z naszej gminy lub z naszego kraju oraz podanie nazwy miejsca i ważne wydarzenia z nim związane. Jeden autor mógł wykonać tylko jeden rysunek. Komisja konkursowa oceniła prace uczniów i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.
I miejsce – Ozimek Natan i Maja Mądziel
II miejsce – Adrian Ślusarz i Paulina Ślusarz
III miejsce – Magdalena Kopeć i Szymon Moryto
Wyróżnienia:
Emilia Drzymała, Hubert Wilczyński, Hubert Markowski, Hubert Cebula, Julia Babula.