24 maja 2019 roku uczniowie klas 3 gimnazjum- Weronika Konieczna, Klaudia Tyniec oraz Przemek Zych brali udział w Konkursie Wiedzy o Elektrowni Połaniec, który składał się z dwóch etapów i odbył się w Zespole Szkół w Połańcu. Na początku uczniowie indywidualnie pisali test dotyczący historii elektrowni, jej bieżącej działalności oraz procesów zachodzących podczas wytwarzania energii elektrycznej. Następnie punkty, które uzyskali, zostały zsumowane, co pozwoliło naszej drużynie zdobyć 3 miejsce wśród 17 zespołów. W rundzie finałowej rywalizowały ze sobą dwie drużyny, które zdobyły największą ilość punktów. W efekcie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Ruszy  drugie ze Staszowa. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsora- Enea Połaniec S.A. W przerwie między kolejnymi etapami zmagań konkursowych, uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Technikum w Połańcu oraz uzyskać wiele cennych informacji od uczniów tej szkoły. Po powrocie dumni i zadowoleni uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Z pewnością wiedza, którą zdobyli w ramach przygotowań do konkursu, przyda się im w przyszłości głównie na lekcjach fizyki. Gratulujemy!

e7_Easy-Resize.com e9_Easy-Resize.come2_Easy-Resize.come6_Easy-Resize.com  e4_Easy-Resize.com e5_Easy-Resize.com  e3_Easy-Resize.com e8_Easy-Resize.com